Články

Dôležité svaly, ktoré strácajú svoju funkciu, keď veľa sedíš

blogpost thumb

Dnes je naozaj ťažké nájsť človeka nad 6 rokov, ktorý by mal dobre fungujúcu pohybovú sústavu, neposťahované svaly a fungujúce správne dýchanie. Jednostranne sa preťažuje takmer každý z nás, vrátane silákov, čo roky cvičia a myslia si, že činky stačia J. Doslova si vyvádzame svaly z rovnováhy, pričom najčastejšie si to „odnesú“ trapézy, kríže, ramená, ale aj jedni z najdôležitejších svalových sústav – flexory bedrového kĺbu. A práve na tie by sa mal každý z nás zamerať.

more

Ako si rýchlo a jednoducho zlepšiť zdravie?

blogpost thumb

Žijeme v paradoxnom období. Z toho, čo vieme, sa zdá, že sme momentálne jednými z najnezdravších ľudí, ktorí kedy žili na tejto planéte. A to i napriek tomu, že o zdraví vieme veľa. Obezita je na svojom vrchole výskytu, spolu s cukrovkou, chronickými svalovo-kostrovými poruchami, úzkosťou, depresiou, množstvom užívaných liekov a podobne. Zdravie sa stalo veľmi komplikovaným: vymýšľajú sa stále nové a nové testy a predpisujú nové lieky. Ako je možné, že napriek výhodám modernej medicíny nie sme zdraví?

more

Štart pohybovej firemnej kultúry v Fpt Slovakia úspešne zahájený!

blogpost thumb

V ére čoraz modernejších a rýchlo napredujúcich technológií sa nám otvára veľa možností na pohodlnejší život. Takmer všade, kde trávime čas, máme možnosť si sadnúť: doma, v práci, počas voľnočasových aktivít, počas vzdelávania. Doslova sa presúvame zo stoličky na stoličku a môže tak vzniknúť dojem, že mať toľko pohodlia nám je prirodzené. Alebo to predsa len má nejaký háčik?

more

Prečo je načase zmeniť firemnú kultúru?

blogpost thumb

Všetci vieme, že hýbať sa je zdravé. Avšak takmer nikto netuší, že športovať niekoľko hodín v týždni nestačí. 60% života presedíme: v aute, v škole, v práci, v reštaurácii, v záhrade, vo vlaku, na schôdzach, v parku, doma na gauči atď. Pritom naše telo nie je evolučne prispôsobené k pasívnemu sedeniu. Ako sa ukázalo v štúdiách, sedenie má vplyv na rad hormonálnych a metabolických zmien v tele.

more

Kto sme a čo robíme?

blogpost thumb

Ahoj. Voláme sa Radka a Tomáš. Obaja sme začínali ako fitness tréneri, vďaka čomu sa naše súkromné i profesijné cesty spojili. Máme spoločné hodnoty: láska k športu, vášeň pre vedu, kritické myslenie a proaktívny prístup. Vo dvoch sa to ťahá vždy lepšie a keďže máme množstvo nápadov, ako urobiť aspoň malý kúsok sveta lepším miestom, postupne pracujeme na rôznych projektoch.

more