V ére čoraz modernejších a rýchlo napredujúcich technológií sa nám otvára veľa možností na pohodlnejší život. Takmer všade, kde trávime čas, máme možnosť si sadnúť: doma, v práci, počas voľnočasových aktivít, počas vzdelávania. Doslova sa presúvame zo stoličky na stoličku a môže tak vzniknúť dojem, že mať toľko pohodlia nám je prirodzené. Alebo to predsa len má nejaký háčik?

Jasné, že má :-). Urobili sme malý prieskum medzi ľuďmi, ktorí majú sedavé zamestnanie, počítač na stole a pohodlné kreslá. Pri otázke, koľkých bolí z práce chrbát, sa všetky ruky dvihli hore. Alarmujúce viac než dosť. Sedavosť si vyberá svoju daň. Preto sme sa rozhodli v rámci projektu BodyGeek obrátiť trend a pomáhať práve takýmto sedavým spoločnostiam pretvoriť firemnú kultúru na pohybovú. Nejde o žiadne hromadné cvičenia či posilňovanie, žiadne narúšanie pracovného režimu, ale spôsoby práce a aktivít, ktoré povedú k lepšiemu zdraviu. Výsledkom tak bude lepšia sústredenosť, lepšie držanie tela, lepšia nálada, menej stresu, vyššie pracovné nasadenie a, samozrejme, odstránenie bolestí. Najdôležitejšie je, že toto všetko ide aj dlhodobo udržateľným a nenáročným spôsobom.

Sme veľmi radi, že práve spoločnosť Fpt Slovakia sa rozhodla s nami spolupracovať na vytvorení lepšej firemnej kultúry pre svojich zamestnancov. Spoločnými silami a motiváciou podporíme vytvorenie zdravého prostredia, najprv však pripravíme každého na zmenu postupnými krokmi, od levelu „couch potato“ po skutočných bodygeekov :-). Úvod programu vypálil lepšie než sme čakali! Účasť bola vysoká, atmosféra super, reakcie len pozitívne :-). Počas pilotnej prednášky sa zamestnanci dozvedeli veľa informácií a sme veľmi radi, že si veľa zapamätali.

Úprimne nás teší vysoký záujem našich ľudí o program. Pilotnej prednášky sa zúčastnila 40-ka našich zamestnancov a na prvom tréningu ich bolo ešte viac, čo je takmer 1/5 firmy. Tréningy sú jednoduché a pritom veľmi účinné. Už druhý deň sme v kancelárii na seba „pokrikovali“ – „ako sedíš?, „narovnaj sa“ alebo „vstávame a cvičíme“….čo je úplne super :-). Už teraz sa tešíme na ďalšie kolo tréningov – povedal Róbert Packaň – programový manažér FPT StayFIT.

Prvú fázu „reformy“ firemnej kultúry sme teda spustili úspešne. Ľudia z Fpt Slovakia sa postavili k svojmu zdraviu naozaj zodpovedne a proaktívne, a to všetko aj s primeraným humorom :-). Všetci sme sa lúčili s úsmevom a uvoľnení. Veríme, že nám týždeň rýchlo a úspešne zbehne a skoro sa vidíme na ďalšej lekcii.

V galérii si pozri, ako to prebiehalo.

Foto: Fpt Slovakia

fpt6
fpt6
« 1 z 7 »

 

Komentáre

Posted by
Tagged:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *